+44 (0)1224 634006
Aberdeen's leading English Language School

Hem İngilizce Öğrenin, Hem de İskoçya’yı Keşfedin!

International House Aberdeen

Aberdeen: Arkadaş Canlısı, Muhteşem Güzellikte, Büyüleyici Bir Şehir!

İngilizce eğitimi için birçok seçenek bulunsa da, başka hiçbir yer İskoçya’nın Aberdeen şehrinde öğrenim görmekle yarışamaz! 

Birleşik Krallık tarihinin övünç kaynağı olan Aberdeen, kökeni 8000 yıl öncesine dayanan adeta bir cevherdir. Muhteşem güzellikte kumlu sahilleri ve tarihi kalelerinin göz alıcı güzelliğine karşın, bu şehir hareketli, kozmopolit bir karaktere sahiptir.

Kolayca gezilecek kadar küçük, fakat modern bir Avrupa kentine yaraşır büyüklüktedir. İki üniversiteye sahip olan Aberdeen, görkemli alışveriş merkezleri, canlı kültürel etkinlikler ve hareketli gece hayatı gibi, öğrenci nüfusu yüksek bir şehirden beklenen her türlü ihtiyacı karşılamaktadır. 

Yolda yürürken her zaman güvende hissedeceğiniz Aberdeen, herhalde öğrenim görülebilecek en arkadaş canlısı ve ilham verici şehirlerden biridir.

Sizi de aramızda görmeyi ve size şehrimizi tanıtmayı dört gözle bekliyoruz!

Biliyor muydunuz...

Aberdeen. Aberdeen hakkında beş harika gerçek:

 • Aberdeen, Yakıt ve Gaz endüstrisi sayesinde Avrupa’nın Enerji Başkentidir. 
 • Bir değil iki üniversiteye sahiptir: Aberdeen Üniversitesi Birleşik Krallığın en eski üniversitelerinden olup, Robert Gordon Üniversitesi ise Birleşik Krallık’ta yer alan en iyi modern üniversitelerden biri olarak bilinmektedir
 • Nüfusu 300.000 olan Aberdeen, hem modern şehir havasına sahiptir, hem de kolayca gezilecek büyüklüktedir
 • Kraliçe Aberdeenshire’ı çok seviyor! Majesteleri Kraliçe tatilini Aberdeenshire’da bulunan tatil evi Balmoral Castle’da geçirmeyi tercih ediyor
 • Açık hava aktiviteleri için muhteşem bir altyapıya sahiptir: Hoş ve çeşitli manzaralara sahip olan Aberdeen, öğrencilere Highlands ve ötesini gezip keşfetmek için birçok olanak sağlamaktadır

Okulumuz Hakkında

Bir International House okulu olan müessesemizde, dil eğitiminde mükemmelden azı beklenemez.
IH Aberdeen’de size inanılmaz bir deneyim yaşatacağımıza söz veriyoruz. Deneyimli, bilgili ve mükemmel iletişim becerisine sahip öğretmenlerimiz sayesinde, dersler eğlenceli geçecek.
Arkadaş canlısı bir atmosfere sahip olan okulumuzda, size destek vermeye can atan mükemmel bir personel ekibi ve her seviyeden öğrenim için birçok Kurs seçeneği bulunmaktadır.
Özet olarak, okulumuz hem eğlenceli bir ortamda, hem de hızlı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olmak üzere kurulmuştur.

Kurslarımız

 • Genel İngilizce (15 saat)
 • Yoğun İngilizce (21 saat)
 • Üniversite Öncesi Hazırlık (25 saat)
 • IELTS Kursları
 • Cambridge Kursları
 • Yakıt ve Gaz İngilizcesi

Sosyal Etkinlikler 

Yoğun sosyal programımızı okul yaşamınızın bir parçası haline getirmenin, İngilizceyi daha hızlı ve etkin bir şekilde öğrenmede olan rolü yadsınamaz.

Sosyal etkinlikler öğle yemeği, akşamüzeri veya hafta sonlarında düzenlendiğinden, bu gibi aktivitelere katılmak için çeşitli fırsatlar bulunmaktadır.

IH Aberdeen, öğrencilerine yeni ve ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurabilecekleri, İskoçya’nın en güzel yerlerini keşfedebilecekleri ve tabii ki İngilizce öğrenebilecekleri çeşitli kültürel etkinlikler ve geziler düzenlemektedir. O kadar çok seçenek var ki, hepsini görmek mümkün değil!

En popüler etkinlik ve aktivitelerden sadece birkaç tanesi:

 • İskoçya’nın en ünlü kalelerine geziler
 • Ceilidh Dansı (Kei –li olarak telaffuz edilir): geleneksel İskoç dans partileri
 • İskoç viski damıtma tesislerinde geziler 
 • İskoç barları, konserler, festivaller, müzeler, sanat galerileri, spor etkinlikleri
 • Loch Ness’e geziler

Konaklama

Öğrenci konutlarında veya aile yanında konaklama seçeneklerimiz bulunmaktadır. Dilediğinizi seçebilirsiniz! Her iki durumda da, konaklayacağınız yer hem okulumuza kolaylıkla erişebileceğiniz, hem de konforlu yerler olacaktır.

Aile Yanında Konaklama Tam zamanlı öğrencilerimize, yerel bir aile ile yaşama fırsatı sunuyoruz. Böylece hem İngilizce becerilerinizi geliştirebilir, hem de İskoç yaşam tarzını birinci elden öğrenmiş olursunuz. Farklı aile yanında konaklama seçenekleri sunmaktayız: aile yanında, kahvaltı ve akşam yemeği dâhil veya kendi yemeğini hazırlamak isteyen öğrenciler için kendin pişir kendin ye seçeneği bulunmaktadır.

Öğrenci Konutları Arkadaş canlısı bir öğrenci ortamında vakit geçirmek isteyenler için ideal bir seçimdir. Konut odalarında kalan öğrenciler oturma salonu ve mutfakları paylaşırlar. Bazı odalar banyoyu paylaşırken, bazı odaların kendine özel banyosu bulunmaktadır. Birçok seçenek arasından size en uygun olanını seçmek için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız!

Bize ulaşın

International House Aberdeen
Tel: +44(0)1224 634006
E-posta: info@ihaberdeen.com

Book Now

English Language Courses